Calendar competitii

Calendar competitii


Calendar Competitional

 

2015

I

4

5

6

 

II

11

12

13

 

III

18

19

20

 

IV

25

26

27

FINALA CNKT PENTRU CJTS, Cupa Romaniei CJTS, ORADEA, 

 

 

 

Octombrie

 

I

2

3

4

Finala Camp. Naţ. de K.T.  ptr. COPII– CLUJ NAPOCA, 

II

9

10

11

 

V

30

31

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Noiembrie

 

I

1-4

Pregatire centralizata loturi nationale CJTS, Bucuresti

II

5-9

Campionat European de Karate Traditional ptr CJTS – Franta, Paris

III

13

14

15

 

IV

20

21

22

 

V

27

28

29

 

 

Decembrie

 

I

29.11-02.12

Pregatire centralizata loturi nationale CJTS, Bucuresti

I

3-7

Campionat Mondial de FUDOKAN ptr CJTS BELGRAD, SERBIA

II

11

12

13

 

III

18

19

20

 

IV

25

26

27

 

2016

 

Ianuarie

 

 

V

S

D

 

I

1

2

3

 

II

8

9

10

 

III

14-17

ADUNAREA GENERALĂ ORDINARĂ A FRKT + STAGIU TEHNIC pentru obţinerea “LICENŢĂ ANTRENOR” ŞI “LICENTĂ DE ARBITRU” OBLIGATORIU pentru toţi instructorii de karate traditional + Stagiu tehnic si de arbitraj sensei Vladimir Iorga– Poiana Brasov

IV

22

23

24

 

V

29

30

31

 

 

Februarie

 

I

5

6

7

 

Zona T.ROMANEASCA pentru Copii – Eforie Nord

II

12

13

14

 

Zona MOLDOVA  pentru Copii – Vaslui

 

III

19

20

21

 

Zona ARDEAL pentru Copii – Resita

 

 

Martie

 

I

4

5

6

 

Zona ARDEAL  pentru CJTS – Deva

 

II

11

12

13

 

 

Zona T.ROMANEASCA pentru CJTS – Eforie Nord

 

 

III

18

19

20

 

Zona MOLDOVA  pentru CJTS – Piatra Neamt

 

IV

25

26

27

 

 

Aprilie

 

I

1

2

3

 

II

8

9

10

 

III

15

16

17

 

FINALA CN FUDOKAN PENTRU COPII – Galati

 

IV

22

23

24

Memorial Sensei Dan Stuparu

 

Mai

 

I

29

30

1

PASTELE ORTODOX

II

6

7

8

 

III

13

14

15

 

FINALA CN FUDOKAN PTR CJTS – Izvorani

IV

20

21

22

 

V

27

28

29

 

 

Iunie

 

I

3

4

5

 

II

10

11

12

 

III

17

18

19

 

IV

24

25

26

 

 

Iulie

 

I

1

2

3

 

II

8

9

10

 

III

15

16

17

 

IV

22

23

24

 

V

29

30

31

 

 

August

 

I

5-12

 

STAGIU NATIONAL DE VARA  pentru instructori şi practicanţi – Olimp

 

II

12

13

14

 

III

19

20

21

 

IV

26

27

28

 

 

19-26

 

 

Septembrie

 

I

2

3

4

 

II

9

10

11

 

III

16

17

18

 

IV

23

24

25

 

FINALA CNKT PENTRU CJTS, Cupa Romaniei CJTS,

 

 

Octombrie

 

I

30

1

2

 

Finala Camp. Naţ. de K.T.  ptr. COPII–

 

II

7

8

9

 

III

14

15

16

 

IV

21

22

23

 

V

28

29

30

 

 

Noiembrie

 

I

4

5

6

 

II

11

12

13

 

III

18

19

20

 

IV

25

26

27

 

 

Decembrie

 

I

2

3

4

 

I

9

10

11

 

II

16

17

18

 

III

23

24

25

 

IV

30

31

 

 

           
 

 

PREŞEDINTE,

Sensei NICOLAE MARANDICI, 7 DAN

 

 

 

 

  •  La FINALA CNKT PENTRU CJTS, Cupa Romaniei CJTS, ORADEA, 25-27 septembrie 2015
    • poate participa orice sportiv, fara a fi nevoie de calificare
    • tragerile la sorti se vor face fara capi de serie anul acesta, fiind prima editie in acest fel.
    • categoriile de varsta vor fi cele ale ITKF – Cadeti (2000-2001), Juniori (1998-1999), Tineret (1995-1997), Seniori (1994 si inainte de 1994)

 

 

 

  • La Finala Camp. Naţ. de K.T.  ptr. COPII– CLUJ NAPOCA, 9-11 octombrie 2015
    • poate participa orice sportiv, fara a fi nevoie de calificare
    • La categoriile c3 si c4, proba de kihon ippon kumite va contine aceleasi tehnici ca si pana acum (programa de competitie a FRKT), urmand ca in lunile octombrie si noiembrie sa fie pregatite cele din invitatia de la mondiale

 

 

  • Pentru Campionatul European de Karate Traditional, Paris – 5-9 noiembrie 2015, CJTS se califica
    • La individual merg 2 sportivi (primii 2 de la finala de traditional)
    • La echipe merge echipa de pe locul 1 de la finala de traditional cu urmatoarele exceptii

§       la probele de KUMITE ECHIPE la toate categoriile, echipa de lot va fi formata din cei 4 sportivi clasati in Campionatul national de traditional pe locurile 1,2,3,3 la kumite individual.

§       la probele de KATA ECHIPE si EN-BU la categoria SENIORI, eventual si la alte categorii daca este cazul, echipele de lot vor fi stabilite de catre Colegiul central al antrenorilor (fie locul 1 din finala de Traditional, fie o echipa formata din primii clasati in probele de kata individual si respectiv enbu)

 

  • Pentru Campionatul Mondial de Karate Traditional, Belgrad – 3-7 decembrie 2015
    • CJTS se califica
      • La individual merg 4 sportivi (primii 2 de la finala de traditional si primii 2 de la finala de fudokan) CU MENTIUNEA CA DACA APAR SPORTIVI URCATI IN CATEGORIE LA FINALA DE TRADITIONAL (conform categoriilor ITKF) ACESTIA NU VOR FI SELECTIONATI, fiind alesi urmatorii clasati – DE exemplu : daca un sportiv de la tineret (categorie FRKT) este urcat in categorie la seniori pentru Oradea si se afla in primii 2 in clasament, acesta nu va fi luat la lot, este ales locul 3 (este prioritar un senior, nu un tineret urcat in categorie)
      •  La echipe merge echipa de pe locul 1 de la finala de fudokan, cu urmatoarele exceptii

                            -   la probele de KUMITE ECHIPE la toate categoriile, echipa de lot va fi formata din cei 4 sportivi selectionati in lotul national la kumite individual.

                          -     la probele de KATA ECHIPE si EN-BU la categoria SENIORI, eventual si la alte categorii daca este cazul , echipele de lot vor fi stabilite de catre Colegiul central al antrenorilor, (fie locul 1 din finala de Fudokan, fie o echipa formata din membrii lotului in probele de kata individual si respectiv enbu).

 

  • Copii
  • La individual merg 8 sportivi (primii 4 de la finala de traditional si primii 4 de la finala de fudokan)

La proba kihon vor participa cei 8 sportivi selectati in lot pentru proba de kata individual

  • La echipe merg 2 echipe (prima echipa de la finala de traditional si prima echipa de la finala de fudokan)

o    la probele de KUMITE ECHIPE la toate categoriile, echipele de lot vor fi formate astfel:

§  echipa 1 –locurile 1-4 din cei 8 sportivi selectionati in lotul de kumite individual

§  echipa 2 – locurile 5-8 din cei 8 sportivi selectionati in lotul de kumite individual

 Daca se regaseste acelasi nume de sportiv sau echipa (cu exceptia kumite echipe) in clasamentele ambelor finale, se merge la locurile urmatoare, prioritara fiind finala de Fudokan.

 

 

PREŞEDINTE,

Sensei NICOLAE MARANDICI, 7 DAN